بسم الله الرحمن الرحیم

تارنمای مهرداد

نقش ویتامین ها در رشد و سلامت طیور - تارنمای مهـرداد
X
تبلیغات
رایتل

دوستان عزیز نظر یادتون نره

____________________________________
مهرداد

نقش ویتامین ها در رشد و سلامت طیور  چاپ

تاریخ : یکشنبه 3 اسفند‌ماه سال 1393 در ساعت 01:14 ق.ظ

بر خلاف سایر عناصر غذایی شباهت کمتری در ساختمان شیمیایی ویتامین ها وجود دارد . تقسیم بندی آنها بر اساس خصوصیات خاصی صورت می گیرد . ترکیباتی هستند آلی ، توسط بدن ساخته نمی شود و به میزان بسیار جزئی مورد نیازند . ویتامین ها از اعضای اصلی ساختمان بدن نیستند و بیشتر به صورت کوآنزیم و یا تنظیم کننده سوخت و ساز در بدن بکار
می روند . از شانزده ویتامین ضروری در تغذیه طیور ویتامینهای A ، E ، K و D در چربی محلولند و ویتامین های ریبوفلاوین، تیامین، اسید فولیک، بیوتین، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین، ویتامین B12 ، اینوزیتول ، اسیدپارا آمینوبنزوئیک و کولین در آب حل می شوند . طیور به ویتامین C در جیره نیازی ندارند زیرا این ویتامین در بدن آنها ساخته می شود .
ویتامین ها برای رشد و تولید مثل طیور ضروری هستند . تخم مرغ حاوی تمامی ویتامین ها است و آنها را در اختیار جنین قرار می دهد . بهترین منبع ویتامین ها برای انسان تخم مرغ است .

ویتامین A 
طیور به ویتامین A و یا یکی از پیش ویتامین های A نیاز دارند ، ویتامین A در ساختمان اجزای مهم بافت های پوششی دخالت دارد . یکی از رنگ های موجود در چشم دارای ویتامین A است . ویتامین A از شب کوری جلوگیری می کند . علائم کمبود آن در طیور بهم خوردن تعادل ماهیچه ، تجمع اسیداوریک در میزنای و کلیه ها و کاهش رشد است. کمبود ویتامین A در مرغان تخمگذار سبب کاهش تخمگذاری و جوجه دهی می شود.
این ویتامین در روغن کبد ماهی به وفور یافت می شود ولی منبع اصلی آن گیاهان هستند . همانند سایر حیوانات طیور قادرند که کاروتن موجود در مواد سبز یونجه و علوفه های تازه را به ویتامین تبدیل کنند . طیور رنگریزه موجود در ذرت
(کرپیتو گزانتین) را مورد استفاده قرار می دهند ولی راندمان تبدیل پیش ویتامین به ویتامین A در جوجه های جوان کم است . امروزه ویتامین A به طوره مصنوعی ساخته می شود ولی این ویتامین و پیش ویتامین های آن از پایداری کمتری برخوردارند و به آسانی اکسید شده و به فرم غیر فعال در می آید . برای جلوگیری از اکسید شدن آنها ، ویتامین همراه با مواد پایدار کننده مصرف می گردد و یا به جیره آنتی اکسید افزوده می شود . معیار اندازه گیری ویتامین A واحد بین المللی است . هر واحد برابر است با فعالیت 6/0 میکروگرم بتا کاروتن و یا فعالیت 345/0 میکروگرم ویتامین A خالص .
در مواقعی که گله مرغ با بیماری کوکسیدوز، یا اسهال خونی مواجه است بایستی میزان ویتامین A در جیره افزایش یابد، زیرا در حالت بیماری اولاً به علت ضایعات سلولهای روده سرعت تبدیل کاروتن A کاهش می یابد و ثانیا عامل بیماری کوکسیدوز سبب تجزیه ویتامین A می گردد .

ویتامین D
 ویتامین D برای جذب و ذخیره کلسیم در بدن لازم است . کمبود این ویتامین سبب بروز بیماری را راشیتیسم مشابه با نوعی که از کمبود کلسیم و فسفر بوجود می آید می گردد . در استخوانهای در حال رشد کلسیم به خوبی رسوب نمی کند ، رشد کم می شود و راه رفتن مختل می گردد.
کمبود ویتامین D در مرغان تخمگذار سبب کاهش در تخمگذاری و نازک شدن پوسته تخم مرغ می گردد . جنین حاصله از اینگونه تخم مرغها کامل نیست زیرا نمی تواند کلسیم مورد نیاز خود را بدست آورد .
اگر جیره طیور فاقد ویتامین D باشد ، ویتامین D که در اثر تابش آفتاب در بدن ساخته می شود قادر به رفع کمبود این ویتامین نخواهد بود . پیش ویتامین D یعنی 7- دی هیدروکلسترول در اثر اشعه آفتاب به ویتامین D تبدیل می شود و این ویتامین از زیر پوست و یا به وسیله منقار مرغ از غده پرین جذب می گردد . واحد ویتامین D ، واحد بین المللی جوجه است که برابر است با فعالیت 5/0 میلی گرم کالسیفرول .
ویتامین D به فرمهای مختلف یعنی D2 و D3 وجود دارد . D2  در اثر تابش خورشید از ارگوسترول موجود در گیاهان بوجود می آید در صورتی که D3 در اثر تابش خورشید بر 7 - دی هیدروکلسترول در بدن حیوانات بوجود می آید.
در طیور اثر ویتامین D3 در جلوگیری از راشیتیسم 30 برابر اثر ویتامین D2 است .
امروزه به جیره مرغ منابع ویتامین D مثل روغن کبد ماهی ، و یا روغن هایی که دارای این ویتامین هستند اضافه می شود . اگر چه تابش خورشید مقداری از نیاز ویتامین D را تامین می کند ولی امروزه به دلیل استفاده از روشهای نگهداری بخصوصی، مرغها کمتر در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند .

ویتامین E (توکوفرول) 
کمبود ویتامین E به صور مختلف در مرغ ظاهر می شود زیرا عوامل دیگری در نیاز مرغ به ویتامین E تاثیر می گذارند .
در جوجه های در حال رشد کمبود ویتامین E باعث:
 1-خونریزی مغزی
 2-تراوش آب در زیر پوست
 3- دیستروفی ماهیچه ای می گردد . تورم مغزی بیشتر در شرایطی بوجود می آید که جیره حاوی چربی های غیر اشباع است.
علاوه بر ویتامین E بعضی از آنتی اکسیدانها در جلوگیری از تورم مغزی موثرند . تراوش آب در زیر پوست با مصرف سلنیم
بر طرف می گردد ، ولی تحلیل ماهیچه یک بیماری پیچیده است که تحت تاثیر ویتامین E ، متیونین و سیستین قرار دارد .
کاهش باروری و جوجه در آوری بیشتر در مواقع کمبود ویتامین E مشاهده می شود . در جیره طیور از منابع ویتامین E و یا سایر آنتی اکسیدان ها استفاده می شود . ویتامین E از روغن های گیاهی بدست می آید . بهترین منبع ویتامین E غلات و پودر یونجه است .
پایداری ویتامین E از سایر ویتامین های محلول در چربی بیشتر است ولی این ویتامین در غذاهای فاسد شده ، به سرعت از بین می رود . واحد آن واحد بین المللی است و برابر است با یک میلی گرم آلفا توکوفرول .

ویتامین K
 ویتامین K در ایجاد نوعی پروتئین که در اعمال مربوط به انعقاد خون دخالت دارد موثر است . کمبود این ویتامین باعث
می گردد که خون منعقد نشود و در بعضی مواقع مرغ در اثر خونریزی تلف می گردد . طیور بالغ در این مورد با خطرات کمتری روبرو هستند . ولی جوجه هایی که جیره مادر آنها از لحاظ ویتامین K فقیر است به خونریزی حساس می باشند و زمان انعقاد خون آنها افزایش می یابد .
اگر چه ویتامین K در یونجه ، پودر گوشت و پودر ماهی وجود دارد ولی در شرایط پرورش مرغ در مزارع علائم کمبود آن مشاهده می شود . به جیره های جوجه های در حال رشد و مرغان مادر مکمل های ویتامین K افزوده می شود .
در مواقعی که جوجه ها به کوکسیدوز آلوده هستند ، ضروری است . که میزان ویتامین K جیره افزایش یابد ، زیرا اولاً به انعقاد خون در سلولهای روده کمک می کند و مانع از خونریزی بیشتر می گردد و ثانیاً داروهائی که جهت درمان کوسیدوز بکار
می روند (سولفا کوینواکسالین) با ویتامین K رقابت می کنند و مانع جذب آن می گردند .
 
ریبوفلاوین
 این ویتامین در آب حل می شود و یکی از ویتامین هایی است که در جیره های معمولی کمبود آن بیشتر مشهود است ، به همین دلیل جیره های معمولی بایستی با مکمل های ریبوفلاوین تکمیل شوند . جوجه هایی که با کمبود این ویتامین مواجه هستند رشد کمتری دارند و به یک نوع شلی به نام فلجی خمیدگی ناخن ها مبتلا می شوند . کمبود این ویتامین در جیره مرغان مادر سبب کاهش جوجه دهی  می شود .
ریبو فلاوین در کارخانجاتی که آنتی بیوتیک و سایر ترکیبات داروئی را می سازند تهیه می گردد . بهترین منابع ریبو فلاوین شیر و فرآورده های آن ، سبزیجات و فرآورده های تخمیری هستند.

تیامین 
تیامین یا ویتامین ب 1 ، برای رشد و فعالیت طبیعی اعصاب ضروری است ، کمبود آن باعث اختلال در کار سیستم عصبی و فلجی می گردد .
احتیاجات جوجه های جوان بیشتر از مرغان بالغ است ولی به علت اینکه قسمت اعظمی از جیره آنها از تشکیل می دهند با کمبود آن مواجه نمی شوند . بیشتر گیاهان و بافت های حیوانی منابع غنی از تیامین هستند . این ویتامین در شیر ، غلات ، تخم مرغ ، و سبزیجات بوفور  یافت می شود.

اسید نیکوتنیک
 این ویتامین برای رشد ضروری است . در جیره هایی که قسمت اعظم آن را ذرت تشکیل می دهد کمبود این ویتامین بیشتر مشهود ست . زیرا اولاً ذرت دارای مقدار ناچیزی نیاسین است و ثانیاً مقدار تریپتوفان آن نیز کم است ، لذا امکان تبدیل این اسید آمینه به نیاسین ضعیف است . کمبود این ویتامین سبب کاهش رشد و بروز پروسیس می شود . التهاب زبان و دهان ، کاهش اشتها ، کاهش رشد پرها و بهم خوردن تعادل بدن از دیگر علائم کمبود این ویتامین است . نوع مصنوعی آن به جیره جوجه های در حال رشد و مرغان مادر افزوده می شود . بهترین منبع آن کبد ، مخمر ، سبوس گندم و فرآورده های تخمیری است .

اسید پانتو تنیک
کمبود این ویتامین باعث کاهش رشد و تغییر وضع ظاهری پرها می گردد . همچنین ضایعاتی پوسته دار در اطراف دهان و چشم و معقد ظاهر می شود . در شرایط بیماری جوجه ها روی پاها می نشینند . کمبود این ویتامین در جیره مرغان مادر جوجه دهی را کاهش می دهد و تلفات اولیه جوجه ها افزایش می یابد . پانتوتنات کلسیم به عنوان مکمل این ویتامین به جیره اضافه می شود . منابع اسید پانتوتنیک عبارتند از مخمر ، یونجه، فرآورده های تخمیری و فرآورده های شیری .

ویتامین B6 
نام پیریدوکسین برای سه گروه مختلف از این ویتامین یعنی پیریدوکسول ، پیریدوکسال و پیریدوکسا آمین که همگی دارای اعمال متابولیکی مشابهی در بدن هستند بکار می رود . کمبود شدید این ویتامین باعث عدم تعادل در راه رفتن ، حرکت در هر جهت بدون اراده ، تشنج و مرگ می گردد. در طیور بالغ کاهش اشتها ، کم شدن سریع وزن و مرگ دیده می شود . کمبود جزیی این ویتامین باعث کاهش تخمگذاری و جوجه دهی می گردد . این ویتامین در غلات ، گندم و فرآورده های آنها ، فرآورده های شیری ، گوشت ، ماهی ، یونجه و بیشتر مواد غذایی وجود دارد لذا کمبود آن در شرایط عادی و جیره های معمولی کمتر مشهود است .

بیوتین 
عوارض ناشی از کمبود بیوتین در جوجه های در حال رشد بروز ضایعات پوستی و مشابه با آنچه که در اثر کمبود
 اسید پانتو تنیک بوجود می آید است . پاها خشک می شوند ترک برمی دارند و دچار خونریزی می شوند سرانجام چنین ضایعاتی در گوشه دهان و چشم ها ظاهر می شود .
مصرف سفیده تخم مرغ خام باعث بروز کمبود بیوتین می گردد زیرا بیوتین در اثر آویدین که یکی از پروتئین های تخم مرغ است غیر فعالی می شود . در چنین شرایطی مقدار بیوتین جیره بایستی افزایش یابد . مصرف سفیده تخم مرغ پخته چنین حالتی را بوجود نمی آورد .
بیوتین در جلوگیری از پروسیس موثر است . هم چنین باعث بهبود در امر جوجه دهی می گردد . بیوتین به مقدار جزیی برای سلامتی و تولید تخم مرغ لازم است .
در شرایط معمولی به علت وجود بیوتین در اغلب مواد غذایی کمبود آن دیده نمی شود غلات و فرآورده های آنها ، مخمر خشک ، پودر یونجه ، فرآورده های شیر و مراتع سبز منابع خوبی از بیوتین هستند .

 کولین
 کولین همراه با منگنز ، اسید فولیک ، اسید نیکو تینیک و بیوتین برای جلوگیری از پروسیس لازم است . نیاز به این ویتامین از تمام ویتامین ها بیشتر است ولی در مواد غذا به مقدار کافی وجود دارد . کمبود کولین سبب کاهش رشد و راندمان تبدیل غذا و پروسیس می گردد . مرغان بالغ قادرند مقداری از کولین مورد نیاز خون را بسازند ، کولین به عنوان یک منبع دهنده گروه متیل بکار می رود . در جیره مرغان گوشتی مقداری کولین به صورت مکمل اضافه می گردد . پودر ماهی ، سویا و در سایر کشورها بقایای آبجو سازی ها منابع خوبی از کولین بحساب می آیند . همچنین به مقدار قابل ملاحظه ای در پودر گوشت و شیر خشک یافت می گردد .
کولین بخشی از ساختمان لسیتین است . این ترکیبی است که انتقال چربی ها در بدن را به عهده دارد و کمبود آن باعث جمع شدن چربی در کبد می گردد که در نتیجه بیماری کبد چرب حاصل می شود . هم چنین کولین در ساختمان گروه دیگری از فسفولیپیدها که هر یک دارای اعمال مهمی در بدن هستند وجود دارد .

اسید فولیک
 کمبود اسید فولیک سبب کاهش رشد بدن و پرها و بروز پروسیس می شود . رنگ پرها نیز از بین می رود ، کمبود اسید فولیک کم خونی بخصوصی را به همراه دارد که ویژگی این عارضه بزرگ شدن گلبولهای قرمز و افزایش همو گلوبین می باشد . در جیره های معمولی کمبود آن کمتر مشاهده می شود . گوشت ، جگر ، ماهی و فرآورده های شیری منبع خوبی از اسید فولیک هستند .
 
ویتامین B12 (کوبالامین) 
تمام طیور به ویتامین B12 احتیاج دارند ولی نیاز جوجه های در حال رشد و مرغان تخم گذار به این ویتامین حیاتی است . این ویتامین تنها در منابع حیوانی وجود دارد و در گیاهان یافت نمی شود . از بقایای تخمیری توسط باکتری ها مقداری ویتامین B12 بوجود می آید .
جیره هایی که منابع پروتئین حیوانی آنها کم است مقدار ویتامین B12 کمتری دارند . در جیره جوجه های گوشتی و مرغان تخمگذار این ویتامین به صورت مکمل اضافه می شود . طیوری که در روی بستر پرورش می یابند مقدار قابل توجهی از ویتامین B12 مورد نیاز خود را از طریق مدفوع بدست می آورند . جیره مرغانی که در قفس نگهداری می شوند بایستی مقدار بیشتری ویتامین B12 داشته باشد .
در ساختمان ویتامین B12 مقداری کبالت وجود دارد و این ترکیب تنها منبع حاوی کبالت درتک معده ای ها است . اگر جیره نشخوار کنندگان حاوی مقداری کبالت باشد آنها قادرند که ویتامین B12 مورد نیاز خود را در اثر فعالیت میکروارگانیزم های سیرابی بدست آورند .
کمبود B12 رشد و راندمان تبدیل غذا را کاهش می دهد . سبب تلفات جنینی و در نتیجه کاهش جوجه دهی می گردد . همچنین کمبود این ویتامین سبب بروز نوعی کم خونی می شود .
بین این ویتامین ، اسید فولیک و بعضی از ویتامین های دیگر رابطه و اثر متقابل وجود دارد . این ویتامین در انتقال اسید پانتوتنیک در بدن دخالت دارد.

نظرات (1)
عالِ عالِ عالِ
خیلی هم عالِ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
1390-1394