بسم الله الرحمن الرحیم

تارنمای مهرداد

نقش ویتامین ها در رشد و سلامت طیور - تارنمای مهـرداد
X
تبلیغات
رایتل

دوستان عزیز نظر یادتون نره

____________________________________
مهرداد

نقش ویتامین ها در رشد و سلامت طیور  چاپ

تاریخ : یکشنبه 3 اسفند‌ماه سال 1393 در ساعت 01:14 ق.ظ

بر خلاف سایر عناصر غذایی شباهت کمتری در ساختمان شیمیایی ویتامین ها وجود دارد . تقسیم بندی آنها بر اساس خصوصیات خاصی صورت می گیرد . ترکیباتی هستند آلی ، توسط بدن ساخته نمی شود و به میزان بسیار جزئی مورد نیازند . ویتامین ها از اعضای اصلی ساختمان بدن نیستند و بیشتر به صورت کوآنزیم و یا تنظیم کننده سوخت و ساز در بدن بکار
می روند . از شانزده ویتامین ضروری در تغذیه طیور ویتامینهای A ، E ، K و D در چربی محلولند و ویتامین های ریبوفلاوین، تیامین، اسید فولیک، بیوتین، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین، ویتامین B12 ، اینوزیتول ، اسیدپارا آمینوبنزوئیک و کولین در آب حل می شوند . طیور به ویتامین C در جیره نیازی ندارند زیرا این ویتامین در بدن آنها ساخته می شود .
ویتامین ها برای رشد و تولید مثل طیور ضروری هستند . تخم مرغ حاوی تمامی ویتامین ها است و آنها را در اختیار جنین قرار می دهد . بهترین منبع ویتامین ها برای انسان تخم مرغ است .

ویتامین A 
طیور به ویتامین A و یا یکی از پیش ویتامین های A نیاز دارند ، ویتامین A در ساختمان اجزای مهم بافت های پوششی دخالت دارد . یکی از رنگ های موجود در چشم دارای ویتامین A است . ویتامین A از شب کوری جلوگیری می کند . علائم کمبود آن در طیور بهم خوردن تعادل ماهیچه ، تجمع اسیداوریک در میزنای و کلیه ها و کاهش رشد است. کمبود ویتامین A در مرغان تخمگذار سبب کاهش تخمگذاری و جوجه دهی می شود.
این ویتامین در روغن کبد ماهی به وفور یافت می شود ولی منبع اصلی آن گیاهان هستند . همانند سایر حیوانات طیور قادرند که کاروتن موجود در مواد سبز یونجه و علوفه های تازه را به ویتامین تبدیل کنند . طیور رنگریزه موجود در ذرت
(کرپیتو گزانتین) را مورد استفاده قرار می دهند ولی راندمان تبدیل پیش ویتامین به ویتامین A در جوجه های جوان کم است . امروزه ویتامین A به طوره مصنوعی ساخته می شود ولی این ویتامین و پیش ویتامین های آن از پایداری کمتری برخوردارند و به آسانی اکسید شده و به فرم غیر فعال در می آید . برای جلوگیری از اکسید شدن آنها ، ویتامین همراه با مواد پایدار کننده مصرف می گردد و یا به جیره آنتی اکسید افزوده می شود . معیار اندازه گیری ویتامین A واحد بین المللی است . هر واحد برابر است با فعالیت 6/0 میکروگرم بتا کاروتن و یا فعالیت 345/0 میکروگرم ویتامین A خالص .
در مواقعی که گله مرغ با بیماری کوکسیدوز، یا اسهال خونی مواجه است بایستی میزان ویتامین A در جیره افزایش یابد، زیرا در حالت بیماری اولاً به علت ضایعات سلولهای روده سرعت تبدیل کاروتن A کاهش می یابد و ثانیا عامل بیماری کوکسیدوز سبب تجزیه ویتامین A می گردد .

ویتامین D
 ویتامین D برای جذب و ذخیره کلسیم در بدن لازم است . کمبود این ویتامین سبب بروز بیماری را راشیتیسم مشابه با نوعی که از کمبود کلسیم و فسفر بوجود می آید می گردد . در استخوانهای در حال رشد کلسیم به خوبی رسوب نمی کند ، رشد کم می شود و راه رفتن مختل می گردد.
کمبود ویتامین D در مرغان تخمگذار سبب کاهش در تخمگذاری و نازک شدن پوسته تخم مرغ می گردد . جنین حاصله از اینگونه تخم مرغها کامل نیست زیرا نمی تواند کلسیم مورد نیاز خود را بدست آورد .
اگر جیره طیور فاقد ویتامین D باشد ، ویتامین D که در اثر تابش آفتاب در بدن ساخته می شود قادر به رفع کمبود این ویتامین نخواهد بود . پیش ویتامین D یعنی 7- دی هیدروکلسترول در اثر اشعه آفتاب به ویتامین D تبدیل می شود و این ویتامین از زیر پوست و یا به وسیله منقار مرغ از غده پرین جذب می گردد . واحد ویتامین D ، واحد بین المللی جوجه است که برابر است با فعالیت 5/0 میلی گرم کالسیفرول .
ویتامین D به فرمهای مختلف یعنی D2 و D3 وجود دارد . D2  در اثر تابش خورشید از ارگوسترول موجود در گیاهان بوجود می آید در صورتی که D3 در اثر تابش خورشید بر 7 - دی هیدروکلسترول در بدن حیوانات بوجود می آید.
در طیور اثر ویتامین D3 در جلوگیری از راشیتیسم 30 برابر اثر ویتامین D2 است .
امروزه به جیره مرغ منابع ویتامین D مثل روغن کبد ماهی ، و یا روغن هایی که دارای این ویتامین هستند اضافه می شود . اگر چه تابش خورشید مقداری از نیاز ویتامین D را تامین می کند ولی امروزه به دلیل استفاده از روشهای نگهداری بخصوصی، مرغها کمتر در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند .

ویتامین E (توکوفرول) 
کمبود ویتامین E به صور مختلف در مرغ ظاهر می شود زیرا عوامل دیگری در نیاز مرغ به ویتامین E تاثیر می گذارند .
در جوجه های در حال رشد کمبود ویتامین E باعث:
 1-خونریزی مغزی
 2-تراوش آب در زیر پوست
 3- دیستروفی ماهیچه ای می گردد . تورم مغزی بیشتر در شرایطی بوجود می آید که جیره حاوی چربی های غیر اشباع است.
علاوه بر ویتامین E بعضی از آنتی اکسیدانها در جلوگیری از تورم مغزی موثرند . تراوش آب در زیر پوست با مصرف سلنیم
بر طرف می گردد ، ولی تحلیل ماهیچه یک بیماری پیچیده است که تحت تاثیر ویتامین E ، متیونین و سیستین قرار دارد .
کاهش باروری و جوجه در آوری بیشتر در مواقع کمبود ویتامین E مشاهده می شود . در جیره طیور از منابع ویتامین E و یا سایر آنتی اکسیدان ها استفاده می شود . ویتامین E از روغن های گیاهی بدست می آید . بهترین منبع ویتامین E غلات و پودر یونجه است .
پایداری ویتامین E از سایر ویتامین های محلول در چربی بیشتر است ولی این ویتامین در غذاهای فاسد شده ، به سرعت از بین می رود . واحد آن واحد بین المللی است و برابر است با یک میلی گرم آلفا توکوفرول .

ویتامین K
 ویتامین K در ایجاد نوعی پروتئین که در اعمال مربوط به انعقاد خون دخالت دارد موثر است . کمبود این ویتامین باعث
می گردد که خون منعقد نشود و در بعضی مواقع مرغ در اثر خونریزی تلف می گردد . طیور بالغ در این مورد با خطرات کمتری روبرو هستند . ولی جوجه هایی که جیره مادر آنها از لحاظ ویتامین K فقیر است به خونریزی حساس می باشند و زمان انعقاد خون آنها افزایش می یابد .
اگر چه ویتامین K در یونجه ، پودر گوشت و پودر ماهی وجود دارد ولی در شرایط پرورش مرغ در مزارع علائم کمبود آن مشاهده می شود . به جیره های جوجه های در حال رشد و مرغان مادر مکمل های ویتامین K افزوده می شود .
در مواقعی که جوجه ها به کوکسیدوز آلوده هستند ، ضروری است . که میزان ویتامین K جیره افزایش یابد ، زیرا اولاً به انعقاد خون در سلولهای روده کمک می کند و مانع از خونریزی بیشتر می گردد و ثانیاً داروهائی که جهت درمان کوسیدوز بکار
می روند (سولفا کوینواکسالین) با ویتامین K رقابت می کنند و مانع جذب آن می گردند .
 
ریبوفلاوین
 این ویتامین در آب حل می شود و یکی از ویتامین هایی است که در جیره های معمولی کمبود آن بیشتر مشهود است ، به همین دلیل جیره های معمولی بایستی با مکمل های ریبوفلاوین تکمیل شوند . جوجه هایی که با کمبود این ویتامین مواجه هستند رشد کمتری دارند و به یک نوع شلی به نام فلجی خمیدگی ناخن ها مبتلا می شوند . کمبود این ویتامین در جیره مرغان مادر سبب کاهش جوجه دهی  می شود .
ریبو فلاوین در کارخانجاتی که آنتی بیوتیک و سایر ترکیبات داروئی را می سازند تهیه می گردد . بهترین منابع ریبو فلاوین شیر و فرآورده های آن ، سبزیجات و فرآورده های تخمیری هستند.

تیامین 
تیامین یا ویتامین ب 1 ، برای رشد و فعالیت طبیعی اعصاب ضروری است ، کمبود آن باعث اختلال در کار سیستم عصبی و فلجی می گردد .
احتیاجات جوجه های جوان بیشتر از مرغان بالغ است ولی به علت اینکه قسمت اعظمی از جیره آنها از تشکیل می دهند با کمبود آن مواجه نمی شوند . بیشتر گیاهان و بافت های حیوانی منابع غنی از تیامین هستند . این ویتامین در شیر ، غلات ، تخم مرغ ، و سبزیجات بوفور  یافت می شود.

اسید نیکوتنیک
 این ویتامین برای رشد ضروری است . در جیره هایی که قسمت اعظم آن را ذرت تشکیل می دهد کمبود این ویتامین بیشتر مشهود ست . زیرا اولاً ذرت دارای مقدار ناچیزی نیاسین است و ثانیاً مقدار تریپتوفان آن نیز کم است ، لذا امکان تبدیل این اسید آمینه به نیاسین ضعیف است . کمبود این ویتامین سبب کاهش رشد و بروز پروسیس می شود . التهاب زبان و دهان ، کاهش اشتها ، کاهش رشد پرها و بهم خوردن تعادل بدن از دیگر علائم کمبود این ویتامین است . نوع مصنوعی آن به جیره جوجه های در حال رشد و مرغان مادر افزوده می شود . بهترین منبع آن کبد ، مخمر ، سبوس گندم و فرآورده های تخمیری است .

اسید پانتو تنیک
کمبود این ویتامین باعث کاهش رشد و تغییر وضع ظاهری پرها می گردد . همچنین ضایعاتی پوسته دار در اطراف دهان و چشم و معقد ظاهر می شود . در شرایط بیماری جوجه ها روی پاها می نشینند . کمبود این ویتامین در جیره مرغان مادر جوجه دهی را کاهش می دهد و تلفات اولیه جوجه ها افزایش می یابد . پانتوتنات کلسیم به عنوان مکمل این ویتامین به جیره اضافه می شود . منابع اسید پانتوتنیک عبارتند از مخمر ، یونجه، فرآورده های تخمیری و فرآورده های شیری .

ویتامین B6 
نام پیریدوکسین برای سه گروه مختلف از این ویتامین یعنی پیریدوکسول ، پیریدوکسال و پیریدوکسا آمین که همگی دارای اعمال متابولیکی مشابهی در بدن هستند بکار می رود . کمبود شدید این ویتامین باعث عدم تعادل در راه رفتن ، حرکت در هر جهت بدون اراده ، تشنج و مرگ می گردد. در طیور بالغ کاهش اشتها ، کم شدن سریع وزن و مرگ دیده می شود . کمبود جزیی این ویتامین باعث کاهش تخمگذاری و جوجه دهی می گردد . این ویتامین در غلات ، گندم و فرآورده های آنها ، فرآورده های شیری ، گوشت ، ماهی ، یونجه و بیشتر مواد غذایی وجود دارد لذا کمبود آن در شرایط عادی و جیره های معمولی کمتر مشهود است .

بیوتین 
عوارض ناشی از کمبود بیوتین در جوجه های در حال رشد بروز ضایعات پوستی و مشابه با آنچه که در اثر کمبود
 اسید پانتو تنیک بوجود می آید است . پاها خشک می شوند ترک برمی دارند و دچار خونریزی می شوند سرانجام چنین ضایعاتی در گوشه دهان و چشم ها ظاهر می شود .
مصرف سفیده تخم مرغ خام باعث بروز کمبود بیوتین می گردد زیرا بیوتین در اثر آویدین که یکی از پروتئین های تخم مرغ است غیر فعالی می شود . در چنین شرایطی مقدار بیوتین جیره بایستی افزایش یابد . مصرف سفیده تخم مرغ پخته چنین حالتی را بوجود نمی آورد .
بیوتین در جلوگیری از پروسیس موثر است . هم چنین باعث بهبود در امر جوجه دهی می گردد . بیوتین به مقدار جزیی برای سلامتی و تولید تخم مرغ لازم است .
در شرایط معمولی به علت وجود بیوتین در اغلب مواد غذایی کمبود آن دیده نمی شود غلات و فرآورده های آنها ، مخمر خشک ، پودر یونجه ، فرآورده های شیر و مراتع سبز منابع خوبی از بیوتین هستند .

 کولین
 کولین همراه با منگنز ، اسید فولیک ، اسید نیکو تینیک و بیوتین برای جلوگیری از پروسیس لازم است . نیاز به این ویتامین از تمام ویتامین ها بیشتر است ولی در مواد غذا به مقدار کافی وجود دارد . کمبود کولین سبب کاهش رشد و راندمان تبدیل غذا و پروسیس می گردد . مرغان بالغ قادرند مقداری از کولین مورد نیاز خون را بسازند ، کولین به عنوان یک منبع دهنده گروه متیل بکار می رود . در جیره مرغان گوشتی مقداری کولین به صورت مکمل اضافه می گردد . پودر ماهی ، سویا و در سایر کشورها بقایای آبجو سازی ها منابع خوبی از کولین بحساب می آیند . همچنین به مقدار قابل ملاحظه ای در پودر گوشت و شیر خشک یافت می گردد .
کولین بخشی از ساختمان لسیتین است . این ترکیبی است که انتقال چربی ها در بدن را به عهده دارد و کمبود آن باعث جمع شدن چربی در کبد می گردد که در نتیجه بیماری کبد چرب حاصل می شود . هم چنین کولین در ساختمان گروه دیگری از فسفولیپیدها که هر یک دارای اعمال مهمی در بدن هستند وجود دارد .

اسید فولیک
 کمبود اسید فولیک سبب کاهش رشد بدن و پرها و بروز پروسیس می شود . رنگ پرها نیز از بین می رود ، کمبود اسید فولیک کم خونی بخصوصی را به همراه دارد که ویژگی این عارضه بزرگ شدن گلبولهای قرمز و افزایش همو گلوبین می باشد . در جیره های معمولی کمبود آن کمتر مشاهده می شود . گوشت ، جگر ، ماهی و فرآورده های شیری منبع خوبی از اسید فولیک هستند .
 
ویتامین B12 (کوبالامین) 
تمام طیور به ویتامین B12 احتیاج دارند ولی نیاز جوجه های در حال رشد و مرغان تخم گذار به این ویتامین حیاتی است . این ویتامین تنها در منابع حیوانی وجود دارد و در گیاهان یافت نمی شود . از بقایای تخمیری توسط باکتری ها مقداری ویتامین B12 بوجود می آید .
جیره هایی که منابع پروتئین حیوانی آنها کم است مقدار ویتامین B12 کمتری دارند . در جیره جوجه های گوشتی و مرغان تخمگذار این ویتامین به صورت مکمل اضافه می شود . طیوری که در روی بستر پرورش می یابند مقدار قابل توجهی از ویتامین B12 مورد نیاز خود را از طریق مدفوع بدست می آورند . جیره مرغانی که در قفس نگهداری می شوند بایستی مقدار بیشتری ویتامین B12 داشته باشد .
در ساختمان ویتامین B12 مقداری کبالت وجود دارد و این ترکیب تنها منبع حاوی کبالت درتک معده ای ها است . اگر جیره نشخوار کنندگان حاوی مقداری کبالت باشد آنها قادرند که ویتامین B12 مورد نیاز خود را در اثر فعالیت میکروارگانیزم های سیرابی بدست آورند .
کمبود B12 رشد و راندمان تبدیل غذا را کاهش می دهد . سبب تلفات جنینی و در نتیجه کاهش جوجه دهی می گردد . همچنین کمبود این ویتامین سبب بروز نوعی کم خونی می شود .
بین این ویتامین ، اسید فولیک و بعضی از ویتامین های دیگر رابطه و اثر متقابل وجود دارد . این ویتامین در انتقال اسید پانتوتنیک در بدن دخالت دارد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
1390-1394